İşte Beklenen An! Windows 8'den ilk Gorunumler

Ve beklenen an gelir! Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Windows 8 Developer Preview versiyonu kullanıcılarla tanıştırıldı. Windows 7 ile çok yüksek kullanıcı deneyimi ve görselliği bir araya getiren Microsoft, yeni nesil işletim sistemi Windows 8 ile de bu istikrarını sürdürmek niyetinde. Daha henüz Beta seviyesinde bile olmayan Developer Preview versiyonuna ait ekran görüntüleri ve özellikleri aşağıda bulabilirsiniz.
İlk bakışta hiç de alışık olmadığımız bir görünümle karşılaşıyoruz. Metro View olarak adlandırılan bu görünüm daha çok bir mobil cihaz işletim sistemini andırıyor. Bu da Microsoft’un önümüzdeki dönemde bütün işletim sistemlerini entegre olarak kullanabilmemiz için mobiliteyi ön plana çıkarıyor. Her yerden kesintisiz iletişim sağlamak niyetiyle oluşturulan bu sürüm ile birlikte gelen en çarpıcı özelliklerden  birisi Live ID ile oturum açmamıza imkan sağlamış olması. Bu sayede bütün ayarlarınıza ve kişiselleştirilmiş verilerinize her eyrden ulaşabilmeniz mümkün olabiliyor. Mobil cihazınız, desktop ya da laptop bilgisayarınız ile her yerden kesintisiz iletişim! Kulağa çok hoş geldiğiniz itiraf etmeliyim.
Socialite eklentisi ile Facebook’a bağlanmak çok kolay ve oldukça kullanışlı. Aynı şekilde entegre Twitter eklentisiyle Tweet göndermek de çok keyifli bir hale geliyor. Aslında bu uygulamalar saymakla bitmeyecek kadar geniş bir yeplazede bulunuyor. Bu sürümde bu uygulamaların tamamı entegre eidlmemiş olsa da “Microsoft Store” aracılığıyla dilediğiniz uygulamaları Windows 8 üzerinde kullanabiliyor olacağız.
Ben de bu yeni sürümü yükleyerek özelliklerini ve ilk görünümleri sizlerle paylaşmak istedim.
Windows 8 Developer Preview sürümünü indirmek ve denemek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.
http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/apps/br229516
Windows 8 Developer Preview tanıtım rehberini aşağıdan indirebilirsiniz.
http://download.microsoft.com/download/1/E/4/1E455D53-C382-4A39-BA73-55413F183333/Windows_Developer_Preview-Windows8_guide.pdf
Yepyeni bir Windows serüveni bizleri bekliyor! Microsoft’un yeni sürüm ve özellikleri paylaşması ile birlikte ben de buradan daha derin detayları sizlerle paylaşıyor olacağım.
İyi şanslar!
 ,